Mar 12, 2013

@ Antrepo

Fashion Week'in başlayacak olmasının da etkisiyle enerjik başladığım ve bol güneşlı ılık bahar habercisi Mart sabahına uykulu, yorgun ve bulutlu olaraktan devam ettim. İşten sıyrılıp ancak Mehtap Elaidi defilesini izleyebildim. Genelde sade bir tarzdaydı, kesimler tahmin ettiğim kadarıyla krep kumaştandı, ama gerçekten waoow dediğim bir tasarım olmadı pek. Diğer günlerde de kaçıp kaçıp izleyeceğim defileler olduğu takdirde buraya da yazacağım. 
Evet DIY'lere Fashion Week dolayısıyla biraz ara verdim ama beni affedin bu ara, nitekim ben 1 post yazıyor olabilmeme bile şükrediyorum.;)

With the beginning of Istanbul Fashion Week ; i got up with lots of energy to this sunny day but finished with a tired and a little cloudy. I could just watch the show of Mehtap Elaidi.It was nature and -i guess- crepe fabrics are used mostly. But there weren't really that much design that i said "waoow!". 
I will write here as soon as i find time there. Yes i know that I gave a little break to my DIY projects with this Istanbul Fashion Week but forgive me because thank god i could even write at least 1 post in these rush hours.;)0 comments:

Post a Comment