Aug 22, 2013

Design : Vintage Wooden Handle Bag


Tasarladığım bu çanta, izleyicilerimden birine hediye olarak gidecek desem ne dersiniz? Hem de az sonra bir DIY postu daha gireceğimi ve onun da çekiliş ürünü olarak sıraya gireceğini söylesem? :) O zaman postları yavaşça yazmaya başlıyorum.:) Benim çekilişle işim olmaz, nasıl yapılmış baksam yeter diyenler içinse çantayı nasıl yaptığım geliyoor :

If i say, this bag that i designed will going to be a present to one person between my followers, what would you say? And also i will post another DIY present tonight for you. But if you say that i'm not interested in giveaways, i just want to learn how to do this bag, take a loook :


İhtiyacınız Olanlar / What You Need 

*Çanta kalıbı ( Martha Stewart'ın sitesinden aldım) / Bag Pattern (I got it from Martha Stewart's website)
*Keten kumaş / Linen fabric
*Astar için dantel kumaş  / Lace fabric for lining
*2 adet tahta sap / 2 wooden handles
*Dikiş makinası - iğne iplik / Sewing machine - needle, thread
* Elyaf / Fiber 
*Süs danteli / Lace ornament

Keten kumaşı ikiye katlayın, kalıbı da ikiye katlayın ve kumaşı katladığınız yere iğneleyin / Fold the pattern and the fabric, put it to the edge of the fabric that you fold and pin it.Keçe kumaşın uçlarının çıkmaması için etrafına sürfile dikiş yapın. / In case that the linen fabric's bits spill, stitching made to prevent ravelling.

Astar için çantanın ağız kısmı kadar dantel kumaşı kesin, sapların geleceği kısmı boş bırakın. / Cut the lace fabric in the same size of the bag till to the handle of the bag. 
Sapların olacağı, üst kısımdaki kumaşın düzgün görünmesi için (1.kısım), uçları 0.5 cm içeri kıvırıp ütüleyin ve dikin. / In order to be proper of the fabric in which wooden handels will be(first part), fold the fabric 0.5 cm, iron and sew. 

Süs dantellerin tepesi dışarıya bakacak biçimde, 1.kısma kadar elinizle çantanın tek bir yüzünün etrafına dikin. / Hand stitch the lace ornaments till to first part. Astarı çantanın her 2 tarafına da iğneleyin. Çantanın etrafını dikin. / Pin the lining both sides of the bag. Sew the bag's around.
Çok hafif olduğu için 2.kısım büyüklüğünde elyaf da kestim ve elyafı astarın içinden geçirdim. Böylece daha dolgun bir görünüme kavuştu. / Because that the bag is too light, i got through fiber as the size of 2.part into the bag. So that it seems thicker.

  Tahta sapları 1.kısımdan geçirip, uçları kıvırın ve dikin. / Fold the wooden handles from the first part, fold its bits and sew it. 

Et voila !! Ne dersiniz, dikmeye mi çekilişe mi? Bence her ikisini de yapın. :)


3 comments:

  1. süper fikir! harika bir post!! :))

    ReplyDelete
  2. You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers. wooden magnetic knife holder

    ReplyDelete