Oct 22, 2012

DIY-Michael Kors Inspired Cut Out Dress

Eveet, Michael Kors'un aşağıdaki elbisesini beğenip de alamayan, ah benim de olsa diyenlere bu elbisenin alternatifiyle karşınızdayım. Ben yırtmaç kısmını yapmadım. Çünkü İstanbul için bu kadarı yeter de artar diye düşündüm.=) Siz amaan bana ne, ben zaten toplu taşıma da kullanmıyorum en fazla ne olabilir derseniz, buyrunuz.


Now I'm here to show a diy project to who loves that Michael Kors dress but doesn't afford to buy it or who says what "i wish i had one."Inspiration:
                                         


İhtiyacınız Olanlar:

Düz streç bir elbise,
Makas,
İğne-iplik,
Çengelli iğne,
Dikiş makinası gerekli mi? Hayır.

What You Need:

Stretch dress,
Scissors,
Needle-thread,
Safety pin,
Is sewing machine necessary? No.


Önce elbiseyi ikiye katlayıp kesmek istediğiniz miktarı sabunla belirleyip oval bir şekilde kesiyorsunuz. Ben öncesinde kendime güvenemeyip bir tişörte uyguladım, sonrasında tişörtte kestiğim miktar kadar elbisede de kestim.

First, fold the dress and mark the amount you want to cut it out. Cut it like an elipse. I first applied it on a t-shirt because that i wasn't sure if i can or not. So that i applied the amount of the tshirt that i made before.                                       


Elbisenin yanlarını kestikten sonra ön tarafını birleştirip elde dikin. 
After cutting, gather the garment of the front bodice and hand-stitch it.Arka taraftan açık vermemek için (nitekim bunu yapmazsanız iç çamaşırınız gözükebiliyor yanlardan.) elbisenin üst tarafını alta doğru yakınlaştırıp iğneleyin ve dikin.
For not to show your underwear from the back, draw up the top part of the dress to down. Pin them and hand-stitch.


0 comments:

Post a Comment