Oct 11, 2012

My Oldest DIY / Ally McBeal

En eski kendin yap projem karşınızda! Eski bir Ally McBeal fanı ve kitap okumayı seven biri olarak; diziden bir kitap ayracı yapmaya karar vermiştim. 2 kız arkadaş artık bu fikri nereden bulduk hatırlamıyorum -belki de HeyGirl falan- ama kendisi hala arada bir severek kullandığım ayraç olma niteliğinde.

İhtiyacınız olanlar:

2 adet film negatifi,
çamaşır suyu,
fotoğraf-resim, mukavva, kağıt
iğne-iplik,
uhu

Önce film negatiflerini çamaşır suyuna batırıyoruz ve bembeyaz olmalarını bekliyoruz. Sonra 2,5 cm karelerden mukavva ve aynı ebatta resim-fotoğrafları bilgisayardan print ediyoruz ya da her nereden istiyorsak kesiyoruz. Negatifler bembeyaz olduktan sonra, birbirlerini tutması için istediğiniz tarzda bir ipliği iğneye geçirip, negatif filmin üstündeki boşluklardan ipliği geçiriyorsunuz. Aynı işlemi diğer tarafına da yapıyorsunuz. Sonra filmin ebatına uygun olarak (14e 2,5cm) kağıt kesiyoruz ve daha önce kestiğimiz resimleri mukavvalara, mukavvaları da kağıda yapıştırıyoruz. En son da hazırladığımız bu kağıdı film negatifinin içine geçiriyoruz ve kitap ayracınız hazır.


Here comes my oldest DIY! As an old fan of Ally Mcbeal ; i had decided to make a bookmark of that tv serial. I don't even remember how me and my friend had decided to do that actually-maybe from a girls' magazine?- but anyway, i still use it.


What you need:

2 negative films,
liquid bleach,
photo, picture, paperboard, paper,
needle-thread,
glue

First, sink negative films into a liquid bleach and wait until they turn white. After, cut paperboards (make from 2,5 cm square-to place 4 photos on a bookmark) , cut your photos in the same size. To hang together the two negatif films, get through a needle with a thread from the gaps of the film. Do the same thing on the other side. Then cut a paper according to size of the film (14x2,5 cm); glue the pictures on a paperboard and glue paperboards on a paper. Finally get through that paper between the 2 films and your bookmark is ready.
                                         
                                front                                                                        

                                                                       
                              back


0 comments:

Post a Comment